Futbol amerykański

5 min. czytaniaostatnia aktualizacja: 10.17.2023

1. Zwycięstwo (z dogrywką)

• 1 - oznacza zwycięstwo w podstawowym czasie lub dogrywce drużyny wymienionej w ofercie jako pierwszej
  • 2- oznacza zwycięstwo w podstawowym czasie lub dogrywce drużyny wymienionej w ofercie jako drugiej

2. Money Line (3 Drogowo) łącznie z dogrywką

• 1- oznacza zwycięstwo w podstawowym czasie lub po dogrywce drużyny wymienionej w ofercie jako pierwszej
  • X- oznacza remis w meczu łącznie z dogrywką (w meczach futbolu amerykańskiego w fazie zasadniczej remisy są możliwe nawet po dogrywce)

3. Handicap punktowy (z dogrywką)

• - oznacza, że drużyna 1/drużyna 2 wygra mecz, pomimo że początkowy wynik zostanie pomniejszony o określoną wartość (np. drużyna 1 (-1,5) oznacza, że drużyna 1 wygra spotkanie pomimo odjęcia jej 1,5 punktu)
  • + oznacza, że drużyna 1/drużyna 2 wygra mecz/połowę/kwartę, jeśli początkowy wynik zostanie powiększony o określoną wartość (np. drużyna 1 (+1,5) oznacza, że drużyna 1 wygra spotkanie, jeśli dodamy jej 1,5 punktu)
  • (-1), (+1) oznacza, że w przypadku, gdy drużyna 1/drużyna 2 wygra lub przegra mecz jednym punktem, to w takim wypadku następuje zwrot stawki zakładu. Np. gdy drużyna 1 będzie miała handicap (-1) i wygra swój mecz 10:9 – następuje zwrot stawki

4. Liczba punktów (z dogrywką)

• Powyżej (46.5) – oznacza, że łączna liczba punktów w meczu razem z dogrywką będzie większa niż 46,5
  • Poniżej (46,5) – oznacza, że łączna liczba punktów w meczu razem z dogrywką będzie mniejsza niż 46,5
  • Powyżej (46) – oznacza, że łączna liczba punktów w meczu razem z dogrywką będzie większa niż 46, a w przypadku dokładnie 46 punktów nastąpi zwrot stawki zakładu

5. Wynik 1. połowy/wynik całego meczu (z dogrywką)

10. 1. Połowa. Handicap punktowy

• - oznacza, że drużyna 1/drużyna 2 wygra pierwszą połowę, pomimo że początkowy wynik zostanie pomniejszony o określoną wartość (np. drużyna 1 (-1,5) oznacza, że drużyna 1 wygra pierwszą połowę pomimo odjęcia jej 1,5 punktu)
  • (-1), (+1) oznacza, że w przypadku, gdy drużyna 1/drużyna 2 wygra lub przegra pierwszą połowę jednym punktem to w takim wypadku następuje zwrot stawki zakładu. Np. gdy drużyna 1 będzie miała handicap (-1) i wygra pierwszą połowę 10:9 – następuje zwrot stawki

• Tak - oznacza, że drużyna 1/drużyna 2 wygra pierwszą kwartę bez straty punktów, czyli np. 8:0
  • Nie - oznacza, że drużyna 1/drużyna 2 nie wygra pierwszej kwarty lub wygra pierwszą kwartę, ale drużyna przeciwna zdobędzie w niej jakiekolwiek punkty np. 16:8