Tenis

7 min. czytaniaostatnia aktualizacja: 10.17.2023

Zakłady na spotkanie pozostają ważne w przypadku:

• Zmiany terminu rozgrywania meczu, także w przypadku jeśli spotkanie zostało przerwane i dokończone będzie w innym terminie.
  • Zmiana miejsca rozgrywania meczu.
  • Zmiana kortu krytego na otwarty i odwrotnie.
  • Zmiana nawierzchni.
  • Zmiana składu zespołu (dla rozgrywek drużynowych).
  • Przerwania spotkania (np. krecz, dyskwalifikacja): zakłady na fragment meczu (set, gem itd.) jeśli ich wynik jest już znany.
  • Dyskwalifikacji: Zawodnik który awansuje do kolejnej rundy zostanie uznany za zwycięzcę dla celów rozliczenia.

Zakłady na spotkanie zostaną rozliczone jako zwrot z kursem 1.0 w przypadku:

• Zmiany składu pary deblowej/mikstowej.
  • Zmiany formatu spotkania (np. zmiana liczby rozgrywanych setów).
  • Dla zakładów turniejowych, gdy turniej nie zostanie zakończony.
  • Dla zakładów turniejowych, jeśli dany zawodnik nie weźmie udziału w żadnym spotkaniu (nie rozgra minimum 1 piłki).
  • Przerwania spotkania (np. krecz, dyskwalifikacja) zakłady na cały mecz, oraz zakłady na fragment meczu (set, gem itd.) jeśli ich wynik nie jest znany.
  • Nie odbycia się danego fragmentu spotkania (np. zakłady na wynik tie-breaka w przypadku gdy spotkanie zakończy się wynikiem 7-5).
  • Błędnie oznaczonego zawodnika serwującego, zwrócone zostaną zakłady na bieżący lub następny gem (dokładny wynik gema, zakłady punktowe, pierwszy punkt w następnym gemie).

Tie break rozgrywany przy wyniku 6-6 w secie będzie traktowany jako 1 gem. Tie-break rozgrywany zamiast trzeciego seta, będzie traktowany jako 1 set.

Do celów rozliczenia przyjmowane są oficjalne wyniki udostępnione przez organizatora turnieju. W przypadku gdy będą one niewystarczające, zakład będzie rozliczony na podstawie innych dostępnych źródeł, lub własnej analizy działu bukmacherskiego.

1. Zwycięzca meczu/ seta/ gema/ punktu

• 1- oznacza zwycięstwo zawodnika wymienionego w ofercie jako pierwszego.
  • 2- oznacza zwycięstwo zawodnika wymienionego w ofercie jako drugiego.

W przypadku nie dokończenia określonego fragmentu spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0,. W zakładzie Mecz. Zwycięzca w przypadku dyskwalifikacji, zawodnik awansujący do kolejnej rundy jest przyjęty jako zwycięzca spotkania.

2. Dokładny wynik meczu/ seta/ gema

• Zakład jest wygrany- gdy wytypowany dokładny wynik jest taki sam jak wynik końcowy meczu (lub danego fragmentu meczu).
  • Zakład jest przegrany- gdy wytypowany dokładny wynik różni się od wyniku końcowego meczu (lub danego fragmentu meczu).

W przypadku nie dokończenia spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0.

3. Mecz. Liczba setów

• + oznacza całkowitą sumę setów w meczu większą, niż podana wartość (np. +1,5, +2,5).
  • - oznacza całkowitą sumę setów w meczu mniejszą, niż podana wartość (np. -1,5, -2,5).

W przypadku nie dokończenia spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0, chyba że rozliczenie zakładu jest już ustalone. Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Mecz. Liczba setów (+3.5) w sytuacji gdy 4 set zostanie zakończony.

4. Zakłady na liczbę gemów w meczu/secie

• + oznacza całkowitą sumę gemów w meczu większą, niż podana wartość (np. +1,5, +2,5).

W przypadku nie dokończenia spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0, chyba że rozliczenie zakładu jest już ustalone. Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Mecz. Liczba gemów (+20.5) w sytuacji gdy 21 gem zostanie zakończony.

5. Zakłady na liczbę punktów w gemie

6. Zakłady na liczbę setów w meczu

• 2 - Kiedy w meczu odbędą się 2 sety.
  • 3 - Kiedy w meczu odbędą się 3 sety.

Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Mecz. Liczba setów – 3 w sytuacji gdy zostanie rozegrana minimum jedna piłka w 3 secie.

7. Zakłady na liczbę gemów w secie

• X - Kiedy w meczu odbędą się X sety.
  • Y - Kiedy w meczu odbędą się Y sety.

Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Set 1. Liczba gemów – 8 w sytuacji gdy zostanie rozegrana minimum jedna piłka w 8 gemie.

8. Zakłady na liczbę punktów w gemie

• X - Kiedy w gemie będzie rozegranych X punktów.
  • Y+ - Kiedy w gemie rozegrane będzie Y lub więcej punktów.

Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Set 1. Gem 2. Liczba punktów – 8+ w sytuacji gdy zostanie rozegranych 8 lub więcej piłek.

1. Handicap setów/ gemów w meczu/ gemów w secie / punktów w gemie
  • - oznacza, że zawodnik 1/ zawodnik 2 wygra mecz / set / gem, pomimo że początkowy wynik zostanie pomniejszony o określoną wartość (np. zawodnik 1 (-1,5), oznacza że zawodnik 1 wygra spotkanie pomimo odjęcia mu 1,5 seta / gema / punktu).
  • + oznacza że zawodnik 1/ zawodnik 2 wygra mecz / set, jeśli / gem, pomimo że początkowy wynik zostanie powiększony o określoną wartość (np. zawodnik 1 (+1,5), oznacza, że zawodnik 1 wygra spotkanie jeśli dodamy mu 1,5 seta /gema / punktu).
  • Dla wartości (-1), (+1) itp. W przypadku remisu następuje zwrot stawki zakładu.

W przypadku nie dokończenia spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0, chyba że rozliczenie zakładu jest już ustalone. Na przykład zakład będzie rozliczony jako wygrany dla typu: Mecz. Handicap setowy – Zawodnik 1 (+1.5) w sytuacji gdy zawodnik 1 będzie prowadził 1:0 w setach.

10. Zdarzenie 1/ zdarzenie 2

• Zakład kombinowany z powyższych typów zdarzeń jest uważany za wygrany wtedy, gdy oba zdarzenia są wygrane.

11. X set – Pierwszy wygra Y gemów

• Zawodnik 1- jeśli jako pierwszy osiągnie Y gemów w secie.
  • Zawodnik 2- jeśli jako pierwszy osiągnie Y gemów w secie.

12. Zawodnik przegra 1 seta i wygra mecz

• Tak- jeśli jeden z zawodników przegra pierwszego seta, lecz wygra pozostałe a w efekcie cały mecz.
  • Nie- jeśli zawodnik przegra mecz lub wygra pierwszego seta i całe spotkanie.

13. Zawodnik 1/ zawodnik 2 wygra przynajmniej jednego seta

• Tak- jeśli zawodnik przegra spotkanie w stosunku 1:2, 1:3, lub 2:3 lub wygra.
  • Nie- jeśli zawodnik przegra spotkanie w stosunku 0:2 lub 0:3.

14. Suma asów/podwójnych błędów/przełamań w meczu/secie

W przypadku nie dokończenia spotkania, zakłady będą rozliczone jako zwrot z kursem 1.0, chyba że rozliczenie zakładu jest już ustalone.

15. Dokładny wynik gema

• Zawodnik 1 – 0: oznacza że zawodnik 1 wygra gema, a rywal zdobędzie 0 punktów.
  • Zawodnik 1 – 40: oznacza że zawodnik 1 wygra gema na przewagi.
  • 0 – Zawodnik 2: oznacza że zawodnik 2 wygra gema, a rywal zdobędzie 0 punktów.
  • 40 – Zawodnik 2: oznacza że zawodnik 2 wygra gema na przewagi.

16. X set, Y gem. Do równowagi

• Tak – oznacza że w dowolnym momencie gema wystąpi wynik 40-40.
  • Nie – oznacza że w żadnym momencie gema nie wystąpi wynik 40-40.

17. Pierwsze przełamanie w meczu

• Zawodnik 1 – jeśli zawodnik 1 jako pierwszy wygra gem przy serwisie rywala.
  • Zawodnik 2 – jeśli zawodnik 2 jako pierwszy wygra gem przy serwisie rywala.

W przypadku braku przełamań w meczu, zakład zostanie rozliczony jako zwrot z kursem 1.0.

18. Narodowość zwycięzcy

• Narodowość zwycięzcy turnieju podana przez organizatora rozgrywek. Zakład pozostaje ważny niezależnie od wycofania zawodnika z turnieju.

19. Najszybszy serwis turnieju

• Gracz musi zaserwować 1 piłkę, aby zakłady były ważne. Zakłady zostaną rozliczone na podstawie oficjalnych wyników turnieju.

20. Ile setów gracz utraci podczas turnieju

• W przypadku, gdy zawodnik wycofa się/nie rozpoczynie meczu, dla celów rozliczenia przyjęta zostanie strata 2 setów (dla turniejów 3-setowych), lub 3 setów (dla turniejów 5-setowych).